Джозеф Джемейл - самый богатый американский адвокат
STARS

Джозеф Джемейл - самый богатый американский ...

Это один из самых известных адвокатов в мире и единственный миллиардер, заработавший свой капитал исключительно юридической ...

Глория Оллред - лучший адвокат в Америке
STARS

Глория Оллред - лучший адвокат в Америке

Глория Оллред, по признанию многих ее коллег, считается лучшим адвокатом в Америке.

Герагос Марк - знаменитый американский адвокат
STARS

Герагос Марк - знаменитый американский адвокат

Этот знаменитый американский адвокат основал свою юридическую компанию Geragos&Geragos, участвовавшую в громких делах, где ...

Федор Плевако - адвокат и блистательный оратор дореволюционной России
STARS

Федор Плевако - адвокат и блистательный оратор ...

Федор Плевако известен как талантливый адвокат и блистательный оратор дореволюционной России.

Сайт-портал для юристів

Сайт-портал для юристів Наш рейтинг юристів України допоможе Вам обрати гідного захисника своїх прав та законних інтересів.


Доброго времени суток! Благодарим посетителей за активность в голосование за юристов Каталога, повторное голосования возможно только раз в сутки. Кроме того, скрипт автоматически проверяет накрутку с помощью сравнения различных параметров и характеристик, поэтому возможны погрешности в результатах и последующее списание голосов. Просим юристов своевременно предоставлять актуальное фото для своего профиля (анкеты), уведомлять об изменении контактных данных. Напоминаем, что раздел «Интервью с юристом» находится в стадии наполнения - Вы можете присылать информацию о себе в виде свободного интервью для публикации на сайте в этом разделе. Всю информацию нужно отправлять на емайл: legals.in.ua@gmail.com. Уважаемые посетители! Огромный поток информации ежедневно перерабатывается нашими сотрудниками, но иногда в тексты вкрадываются неточности или ошибки. Нашли ошибку (опечатку) в тексте на сайте? Помогите нам её исправить! Пожалуйста, выделите ошибку и нажмите одновременно клавиши «Ctrl» и «Enter». Мы узнаем о неточности и как можно скорее исправим. Благодарим за внимание! С уважением, Администрация.
Дорогие посетители, если Вы увидели ошибку (опечатку) на этой странице сайта, помогите нам её исправить - просто выделите ошибку и нажмите одновременно клавиши «Ctrl» и «Enter». Мы узнаем о неточности и быстро её исправим.

Отримання статусу біженця: правова доля українців у Польщі

Питання надання притулку українцям у Польщі набуло особливої актуальності внаслідок війни на сході України. Велика кількість українців прагне отримати юридичний захист і статус біженця в сусідній Польщі, що вимагає вирішення низки правових питань. Це стосується як міжнародних принципів надання притулку, так і особливостей польського національного законодавства.

Міжнародні стандарти надання притулку

Право на притулок закріплене у Загальній декларації прав людини ООН, а також у Конвенції про статус біженців 1951 року. Польща, як учасник цієї Конвенції, зобов'язана дотримуватись її положень при розгляді заяв на отримання статусу біженця.

Згідно зі статтею 1 Конвенції про статус біженців, біженцем вважається особа, яка, побоючись переслідувань через свою расу, релігію, національність, громадянство або політичні переконання, знаходиться поза межами країни своєї громадянської належності і не може або не бажає користуватися захистом цієї країни.

На європейському рівні Регламент Дублін III визначає критерії та механізми визначення держави-члена ЄС, відповідальної за розгляд заяви на отримання міжнародного захисту. У випадку українців це, як правило, Польща.

Процедура розгляду заяви на притулок у Польщі

Процес розгляду заяви на отримання статусу біженця в Польщі, зокрема, регулюється Законом про іноземців від 12 грудня 2013 року. Направивши заяву до Управління з питань іноземців або на прикордонних пунктах, особа має право на безкоштовну правову допомогу та перекладача.

Заява розглядається в двох основних стадіях: попередня перевірка і детальне розслідування. На першому етапі перевіряється, чи відповідає заява критеріям розгляду. Якщо так, то починається процес детального розгляду. Можлива участь заявника у слуханні, якщо це необхідно для уточнення обставин.

У разі негативного рішення, особа має право на оскарження рішенням у суді, зокрема, в Управлінні з питань іноземців і в адміністративних судах.

Права та обов'язки біженців у Польщі

Під час розгляду заяви на отримання статусу біженця в Польщі, особа має право на спеціалізоване тимчасове житло, охорону здоров'я, освіту та соціальну допомогу. Водночас у біженця є обов'язки дотримуватись законів Польщі, підтримувати зв'язок із відповідними органами, а також інформувати про будь-які зміни своєї адреси.

  • Право на медичну допомогу
  • Право на проживання у притулку для біженців на період розгляду заявки
  • Приєднання до польської системи освіти для дітей

На етапі після отримання статусу біженця, особа отримує ширші права, зокрема доступ до ринку праці та можливість користуватися соціальними послугами на рівні з громадянами Польщі.


5 Рейтингов юристов по заслугам

Достоверные отзывы о юристах

ТОП юристов & информация

сообщить об ошибке

1c9c4f00643b1390a6707d1450bb193a